Strona Główna 9 Artykuły 9 Najważniejsze trendy w technice nanoszenia powłok przemysłowych na rok 2022

Najważniejsze trendy w technice nanoszenia powłok przemysłowych na rok 2022

Autor: Dastek Solutions

29 marca 2022

Wciąż odczuwamy skutki pandemii wirusa COVID-19. Dla sektora przemysłowego rok 2022 rozpoczął się jako rok pełen wyzwań. Dotyczą one rozwoju nowych technologii i rozwiązań, aby sprostać wymaganiom rynku. Rynku, który w coraz większym stopniu chce zwiększać wydajność dzięki szybszym rozwiązaniom, które są bardziej zrównoważone, trwałe i wysokiej jakości.

Trendy w powłokach przemysłowych w 2022 r.

Zebraliśmy główne trendy, z którymi sektor powłok przemysłowych będzie musiał się zmierzyć w 2022 roku.

Trend 1 – Rozwiązania bardziej przyjazne dla środowiska

Poszukiwanie rozwiązań bardziej przyjaznych dla środowiska jest globalnym trendem mającym wpływ na wszystkie aspekty naszego życia. Sektor powłok przemysłowych nie jest tu wyjątkiem i coraz częściej poszukuje rozwiązań bardziej przyjaznych dla środowiska, czy to ze względu na uwarunkowania prawne, czy też świadomość ekologiczną. Dlatego w roku 2022 pojawi się tendencja do opracowywania rozwiązań, które są bardziej wrażliwe na zdrowie ludzi i troskę o środowisko.

Technologia wodna będzie wyróżniać się wśród innowacji w tym sektorze. Podążając śladem sektora motoryzacyjnego, w najbliższej przyszłości spodziewane jest wprowadzenie bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących niektórych składników produktów. Będzie to skłaniać branżę do stosowania systemów i produktów na bazie wody.

Producenci dokładają również większych starań, aby opracować rozwiązania o niskiej emisji lotnych związków organicznych, zgodnie z wymogami Dyrektywy Europejskiej 2004/42/WE, która koncentruje się na emisji tych związków w farbach i lakierach bezbarwnych. Zarówno ISO 11890-1, jak i ASTMD 2369 określają normy pozwalające na określenie zawartości tych związków.

Trend 2 – Inteligentne rozwiązania

W celu optymalizacji procesów, producenci koncentrują swoje wysiłki badawcze na opracowywaniu inteligentnych rozwiązań. 

Czym właściwie jest „inteligentne rozwiązanie”? Główną cechą inteligentnych rozwiązań jest nadanie produktowi wielu właściwości, które zaspokoją potrzeby klienta. W ten sposób specjalista z branży musi używać tylko jednego produktu do zaspokojenia wszystkich potrzeb, co zwiększa wydajność, optymalizuje czas i materiały.

Zdecydowanie rozwijać się będą firmy, które w swojej ofercie mają produkty o niskiej zawartości LZO, zapewniających jednocześnie wysoką skuteczność antykorozyjną i odporność na promieniowanie ultrafioletowe oraz wszystkie rodzaje pogody.

Trend 3 – Wymagania dotyczące poziomu wykończenia

Oprócz zapewnienia ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, coraz ważniejszy staje się estetyczny aspekt powłoki. Powierzchnie często pełnią rolę platformy reklamowej, a uzyskanie wyróżniającej się estetyki przy jednoczesnym uzyskaniu wysokiej jakości wykończenia staje się czynnikiem o zasadniczym znaczeniu.

Oferowanie różnych wysoce odpornych wykończeń w różnych kolorach, co do tej pory było charakterystyczne dla sektora renowacji samochodów, będzie trendem, który będziemy obserwować w najbliższej przyszłości. Oprócz tego czynnika estetycznego należy pamiętać, że powłoki muszą zapewnić niezbędną ochronę każdemu podłożu.

Warto zwrócić uwagę także na urządzenia do natrysku. Zadbaj o to, by w Twojej firmie używane były pistolety natryskowe najwyższej jakości, które w połączeniu z innowacyjnymi farbami czy lakierami, zapewnią wysoką jakość wykończenia.

Przemysł powłok przemysłowych wciąż ewoluuje

Oto trzy główne trendy w dziedzinie powłok przemysłowych, które przewidujemy na rok 2022. Koncentrują się one głównie na zwiększaniu wydajności procesów w celu optymalizacji czasu i pieniędzy, opracowywaniu rozwiązań bardziej przyjaznych dla środowiska i atrakcyjniejszych wizualnie, ukierunkowanych na nowych użytkowników.

Przeczytaj także

Pompa membranowa – informacje ogólne

Pompa membranowa – informacje ogólne

Zasilanie pomp membranowych Na rynku możemy spotkać pompy membranowe zasilane elektrycznie lub pneumatycznie, choć te ostatnie są częściej spotykane ze względu na niski koszt zakupu, łatwą obsługę...

czytaj dalej
Jak działa pompa membranowa?

Jak działa pompa membranowa?

Pompy membranowe z naszej oferty stanowią najszerszą ofertę pomp membranowych w Polsce – pompy ze stali nierdzewnej, z aluminium, z polipropylenu, spożywcze z certyfikatem FDA oraz wiele innych w...

czytaj dalej

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!

Dastek Solutions
Daniel Stanek

NIP: 6141614078
Tel.: +48 663 921 123
E-mail: biuro@dastek.com.pl

Alior Bank
03 2490 0005 0000 4530 3743 8536

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!