Strona Główna 9 Artykuły 9 O tym musisz pamiętać przy wyborze pompy do oleju oraz do smaru

O tym musisz pamiętać przy wyborze pompy do oleju oraz do smaru

Autor: Dastek Solutions

19 marca 2021

Pompy do oleju lub do smaru są tłokowymi pompami wyporowymi. Wykorzystują one tłok do przepływu medium przez cylindryczną komorę. Sprawdzą się one doskonale do wszystkich mediów o wysokiej lepkości. 

Zalety wyboru pompy tłokowej

Decydując się na pompę tłokową, warto pamiętać o szeregu jej zalet:

  • może pracować z szerokim zakresem ciśnień,
  • regulacja ciśnienia możliwa jest niezależnie od natężenia przepływu medium,
  • zmiana ciśnienia i natężenia przepływu ma niewielki wpływ na wydajność pracy pompy tłokowej,
  • może tłoczyć lepkie płyny czy szlam.

Zasada działania pompy tłokowej

Pompa tłokowa do oleju jest pompą wyporową. Składa się ona z komory, tłoka, tłoczyska oraz zaworów. Zasada działania pompy tłokowej opiera się na przepływie medium przez tłok w komorze pompy. Dzieje się to poprzez zwiększenie ciśnienia, lub podnoszenie poziomu płynu. Tłok pracuje w sposób posuwisto-zwrotny. Możliwa jest pionowa i pozioma praca pomp. W górnej części pompy znajduje się zawór ciśnieniowy, na dole pompy – zawór ssący. 

Pompy tłokowe, wykorzystując ciśnienie wytwarzane przez tłok, wywierają nacisk na medium i zapewniają pompowanie.

Eliminacja zanieczyszczeń

Końcówka po stronie ssawnej ma tuleję ssącą lub kosz siatkowy, który zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do pompy. Dolny zawór tulei ssącej zapewnia ciągłe wypełnienie gardzieli ssącej cieczą. 

Pompa pneumatyczna do oleju – jak wybrać?

Oferta DASTEK solutions zapewnia wybór niezawodnej pompy do oleju oraz do smaru. Odpowiednia konfiguracja do aplikacji jest warunkowana przez następujące czynniki:

  • rodzaj płynu,
  • lepkość i gęstość,
  • wymagane natężenie przepływu medium,
  • wymagane ciśnienie wyjściowe. 

Znajomość lepkości płynu i natężenia przepływu ułatwia wybór odpowiedniej pompy tłokowej. Jeśli jednak nie jesteś pewien, jakiego rozmiaru pompy tłokowej potrzebujesz, nie ma problemu. Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy poniżej, lub zakładkę „Kontakt”. Pomożemy w wyborze odpowiedniego urządzenia.

Co wyróżnia pompy do oleju od DASTEK solutions

Współpracujemy z włoską firmą Meclube w ramach zestawów do dystrybucji smaru i oleju. Są to produkty najwyższej jakości, przetestowane, a także charakteryzujące się długą żywotnością. Zostały w całości zaprojektowane i wyprodukowane we Włoszech. Pompy będące częścią zestawu, wyposażone zostały w opatentowany przez Meclube silnik pneumatyczny. Liczba ruchomych części mechanicznych jest niewielka, co wzmacnia trwałość pompy. Użycie aluminium z obróbką elektrolityczną do wykonania korpusu pompy gwarantuje wysoką odporność na korozję. Aby elementy, które są narażone na obciążenia mechaniczne, były trwalsze, wykonano je ze stali Fe 420.

W DASTEK solutions wiemy, że wybór właściwej pompy do oleju lub do smaru wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego zapewniamy kompleksową obsługę sprzedażową, by wspólnie dobrać odpowiedni dla Państwa produkt. 

Przeczytaj także

Pompa membranowa – informacje ogólne

Pompa membranowa – informacje ogólne

Zasilanie pomp membranowych Na rynku możemy spotkać pompy membranowe zasilane elektrycznie lub pneumatycznie, choć te ostatnie są częściej spotykane ze względu na niski koszt zakupu, łatwą obsługę...

czytaj dalej
Jak działa pompa membranowa?

Jak działa pompa membranowa?

Pompy membranowe z naszej oferty stanowią najszerszą ofertę pomp membranowych w Polsce – pompy ze stali nierdzewnej, z aluminium, z polipropylenu, spożywcze z certyfikatem FDA oraz wiele innych w...

czytaj dalej

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!

Dastek Solutions
Daniel Stanek

NIP: 6141614078
Tel.: +48 663 921 123
E-mail: biuro@dastek.com.pl

Alior Bank
03 2490 0005 0000 4530 3743 8536

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!