Strona Główna 9 Artykuły 9 Jak działa zbiornik ciśnieniowy do natrysku?

Jak działa zbiornik ciśnieniowy do natrysku?

Autor: Dastek Solutions

8 lutego 2021

Istnieją różne konfiguracje zbiorników ciśnieniowych do natrysku. Ich zadaniem jest transport cieczy pod ciśnieniem. Jego zakres wynosi zazwyczaj od 1 do 8 bar. W przeciwieństwie do pomp membranowych, zbiorniki ciśnieniowe umożliwiają bezpulsacyjny, stały przepływ medium. 

Jak działa zbiornik ciśnieniowy do natrysku?

Zbiornik ciśnieniowy stabilnie podaje materiał pod ciśnieniem, niezależnie od pojemności. Może być on wyposażony w mieszadło pneumatyczne lub elektryczne. Proponowane przez firmę DASTEK solutions zbiorniki mogą posiadać czujnik poziomu medium. Sprawdź naszą ofertę zbiorników ciśnieniowych, producent proponuje różne konfiguracje, a także różne przeznaczenie (farby, kleje, bejce, lakiery).

Zasada działania zbiorników ciśnieniowych

Zasada działania zbiorników jest bardzo prosta. Podłączone do pojemnika ciśnieniowego sprężone powietrze, wywołuje nacisk na medium, powodując w ten sposób jego przepływ, np. do pistoletu natryskowego.

Dlaczego warto wybrać zbiornik ciśnieniowy

Jak już wspomnieliśmy, główną cechą i zaletą stosowanie zbiorników ciśnieniowych, jest stały przepływ medium. Następuje to bezpulsacyjnie, a materiał przekazywany jest w równej objętości. Nie są to ich jedyne zalety. Umożliwiają one malowanie w każdej pozycji, cieczami gęstymi, niewymagającymi rozcieńczenia.

Budowa zbiornika ciśnieniowego do natrysku

Zbiorniki ciśnieniowe do natrysku wykonane są najczęściej ze stali ocynkowanej, lub stali nierdzewnej. Jeśli konieczne jest zastosowanie innych materiałów, zapraszamy do kontaktu. Na zamówienie dostępne są także zbiorniki o wnętrzu z tworzywa sztucznego lub emaliowane. Możliwe jest także wykonanie powierzchni piaskowanej, malowanej lub szlifowanej. Standardowo zbiornik ciśnieniowy wyposażony jest w reduktor ciśnienia z manometrem, zawór bezpieczeństwa oraz zawory kulowe. Oferowane zbiorniki są od razu gotowe do pracy.

Korzyści stosowania zbiorników ciśnieniowych

Decydując się na zbiornik ciśnieniowy zamiast pistoletu z kubkiem grawitacyjnym, zwiększymy efektywność pracy. Nie będzie konieczne częste uzupełnianie medium. Zbiorniki, jakie oferuje DASTEK solutions mogą mieć pojemność nawet do czterdziestu pięciu litrów (zbiornik ciśnieniowy V20/V30/V40). Jeśli w Twojej firmie niezbędna jest większa objętość – zapraszamy do kontaktu, aby uzyskać indywidualną propozycję. 

Efektywna praca ze zbiornikiem ciśnieniowym

Zbiorniki ciśnieniowe umożliwiają szybkie napełnianie zbiornika na medium. Ułatwiają malowanie dużych powierzchni. Będą także doskonałe do wykonywania prac na wysokościach oraz prac na liniach produkcyjnych. 

Kleje, farby i inne materiały, mogą być nanoszone w szybki i czysty sposób. Dzięki swojej budowie, pracując z klejem, możliwe jest pozostawienie go w zbiorniku nawet na długi czas. Dotyczy to także pracy z farbami. Cały zbiornik jest szczelnie zamknięty, więc medium nie będzie narażone na zanieczyszczenie zewnętrznymi czynnikami.

Łatwy dostęp do trudno dostępnych miejsc

Budowa zbiorników ciśnieniowych do natrysku umożliwia bezproblemowe dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Zbiorniki są wykonane z materiałów wysokiej jakości. Poszczególne elementy wykonane są z materiałów zabezpieczonych przed korozją. Zbiornik na medium nie znajduje się bezpośrednio przy pistolecie, co ułatwia poruszanie. 


Zbiornik ciśnieniowy to kolejny krok w usprawnieniu działania Twojej firmy? Wypełnij poniższy formularz, poznaj szczegółową ofertę na zbiorniki ciśnieniowe DASTEK solutions. Jeśli w naszych produktach nie znalazłeś rozwiązania dla siebie, z pewnością dobierzemy coś indywidualnego. Dedykowane rozwiązania to nasza specjalność!

Przeczytaj także

Pompa membranowa – informacje ogólne

Pompa membranowa – informacje ogólne

Zasilanie pomp membranowych Na rynku możemy spotkać pompy membranowe zasilane elektrycznie lub pneumatycznie, choć te ostatnie są częściej spotykane ze względu na niski koszt zakupu, łatwą obsługę...

czytaj dalej
Jak działa pompa membranowa?

Jak działa pompa membranowa?

Pompy membranowe z naszej oferty stanowią najszerszą ofertę pomp membranowych w Polsce – pompy ze stali nierdzewnej, z aluminium, z polipropylenu, spożywcze z certyfikatem FDA oraz wiele innych w...

czytaj dalej

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!

Dastek Solutions
Daniel Stanek

NIP: 6141614078
Tel.: +48 663 921 123
E-mail: biuro@dastek.com.pl

Alior Bank
03 2490 0005 0000 4530 3743 8536

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!