Strona Główna 9 Artykuły 9 Producent współpracujący z DASTEK solutions: Walther Pilot

Producent współpracujący z DASTEK solutions: Walther Pilot

Autor: Dastek Solutions

11 marca 2021

Walther Pilot jest częścią grupy Wagner. Posiada unikalne portfolio usług i wiedzy w dziedzinie farb, klejów, środków antyadhezyjnych i technologii znakowania. Najwyższa jakość wykonywanych produktów spowodowała, że maszyny Walther Pilot musiały znaleźć się w ofercie DASTEK solutions.

Historia firmy Walther Pilot

Po I wojnie światowej przemysł motoryzacyjny rozwijał się w niezwykle szybkim tempie. Rozpoczęto masową produkcję, szukając rozwiązania, pozwalającego na szybsze i sprawniejsze malowanie między innymi karoserii samochodów. Pierwsze metody malowania natryskowego zostały opracowane w Stanach Zjednoczonych. 

Malowanie natryskowe w Niemczech

Generalny przedstawiciel Leipziger Tangier-Werk AG, Richard Kurt Walther, zapoznawał się z metodą malowania natryskowego, zanim była ona popularna w Niemczech. Widział on potencjał w nowej technologii. W 1923 roku założył „Zakład Budowy Aparatów i Maszyn” w mieście Vohwinkel (obecnie jest to część Wuppertal). 

Niemiecki sprzęt do techniki natryskowej

Założenie zakładu pozwoliło na opracowanie i rozwinięcie wysokiej jakości sprzętu natryskowego. Pierwszym flagowym produktem i niewątpliwym bestsellerem tamtych czasów, został system do malowania natryskowego. Składał się on z kompresora, pistoletu natryskowego z kubkiem oraz praktycznej walizki, w którym był przenoszony. To właśnie ten system przyczynił się do rozwoju firmy Walther Pilot

Walther Pilot liderem technologii natryskowej na rynku niemieckim

Bez wątpienia to właśnie wszechstronność oferty Walther umożliwiła osiągnąć wielki sukces. Wszędzie, gdzie trzeba było zastosować technikę natryskową, chciano stosować technologię, którą oferował Walther Pilot

Pierwsze branże wykorzystujące technikę natryskową

Nie tylko na rynku amerykańskim, technika natryskowa była stosowana w przemyśle motoryzacyjnym – także w Niemczech. Ponadto, zaczęto widzieć jej wszechstronność – stosowana była do pieców i systemów grzewczych, a także do malowania i powlekania szkła i… obuwia. To nie wszystko! Stosowano ją także w rolnictwie – do rozpylania środków zwalczających szkodniki. 

Rozwój techniki lakierniczej

Wraz z szybkim wzrostem popularności techniki lakierniczej, pojawiały się również problemy z nią związane. Rozwiązania były oferowane natychmiastowo, a jednym z nich było rozpoczęcie produkcji przenośnych zbiorników ciśnieniowych

Sytuacja Walther Pilot po II wojnie światowej

Po zakończeniu II wojny światowej, firma Walther Pilot nadal cieszyła się rozwojem. W 1961 roku utworzono nowy zakład produkcyjny w Neunkirchen-Struthütten. W tym okresie firma zatrudniała około 350 pracowników. Kolejną kategorią produktów w ich ofercie stały się zbiorniki ciśnieniowe. Walther Pilot jest liderem na rynku w tym zakresie. 

Problemy zarządzania Walther Pilot

Niestety, przestarzałe metody zarządzania firmą oraz popełniane błędy w projektach, naraziły firmę na upadek gospodarczy. W 1987 roku nastąpiło wykupienie menadżerskie i firma Walther Pilot została uratowana. 

Przejęcie Walther Pilot

Firma Walther Pilot została przejęta przez pracowników i współpracowników. Dzięki temu możliwy był dalszy rozwój, by utrzymać się na rynku technologii natryskowej. Rozszerzono działalność o techniki nakładania klejów i znakowania bezdotykowego. 

Walther Pilot częścią J. Wagner GmbH

W roku 2002, grupa Wagner przejęła Walther Pilot. Rok później rozpoczęto dystrybucję i serwis produktów wewnątrz grupy. Wysoka jakość produkcyjna, a także elastyczność i specjalizacja w produktach niszowych, pozwoliła ponownie odnieść sukces firmie Walther Pilot.

Powrót do korzeni

Po prawie stu latach od utworzenia firm, zatrudnia ona nadal około 140 osób. Warto wspomnieć, że nawet dziś biura zarządu oraz miejsce produkcji pistoletów natryskowych Walther Pilot, znajdują się w tym samym miejscu, co w 1923 roku. 

Urządzenia Walther Pilot w ofercie DASEK solutions

Zapraszamy do wyboru produktów Walther Pilot na stronie DASTEK solutions:

Informacje pochodzą ze strony Walther Pilot.

Przeczytaj także

Pompa membranowa – informacje ogólne

Pompa membranowa – informacje ogólne

Zasilanie pomp membranowych Na rynku możemy spotkać pompy membranowe zasilane elektrycznie lub pneumatycznie, choć te ostatnie są częściej spotykane ze względu na niski koszt zakupu, łatwą obsługę...

czytaj dalej
Jak działa pompa membranowa?

Jak działa pompa membranowa?

Pompy membranowe z naszej oferty stanowią najszerszą ofertę pomp membranowych w Polsce – pompy ze stali nierdzewnej, z aluminium, z polipropylenu, spożywcze z certyfikatem FDA oraz wiele innych w...

czytaj dalej

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!

Dastek Solutions
Daniel Stanek

NIP: 6141614078
Tel.: +48 663 921 123
E-mail: biuro@dastek.com.pl

Alior Bank
03 2490 0005 0000 4530 3743 8536

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!