Strona Główna 9 Artykuły 9 W jakich branżach stosuje się zbiorniki ciśnieniowe?

W jakich branżach stosuje się zbiorniki ciśnieniowe?

Autor: Dastek Solutions

16 lutego 2021

Zbiorniki ciśnieniowe charakteryzują się przede wszystkim bezpulsacyjnym, o równej objętości transportem mediów do m.in. pistoletów natryskowych. Jeśli zastanawiasz się, jak działa zbiornik ciśnieniowy, zapraszamy do strony Baza Wiedzy. Dziś jednak przybliżymy temat praktyczny i odpowiemy na Wasze pytanie: “Czy w mojej branży mogę zastosować zbiornik ciśnieniowy?”.

Najpopularniejsze branże ze zbiornikami ciśnieniowymi

Zbiornik ciśnieniowy posiada zastosowanie w wielu branżach. Może on przechowywać lub transportować substancje w wielu gałęziach przemysłu, na przykład:

 • przemysł spożywczy,
 • przemysł chemiczny,
 • przemysł farmaceutyczny,
 • branża meblarska,
 • szeroko pojęta branża lakiernicza.

Branża meblarska i zbiorniki ciśnieniowe

Zbiorniki ciśnieniowe do natrysku, jakie znajdują się w naszej ofercie, pomogą firmom produkcyjnym w tworzeniu niezawodnych i wydajnych procesów produkcyjnych. Dobrym przykładem branży produkcyjnej będzie przemysł meblarski. Zbiorniki sprawdzą się zarówno przy pokryciu dużych elementów i powierzchni, jak i przy ciągłej pracy na liniach produkcyjnych.

Warto zaznaczyć także, że oferowane przez nas zbiorniki ciśnieniowe posiadają wszystkie niezbędne do pracy certyfikaty bezpieczeństwa. 

Zbiorniki ciśnieniowe w branży chemicznej

Mając na uwadze zachowanie parametrów oraz bezpieczeństwa mediów, niektóre chemikalia muszą być nanoszone pod stałym ciśnieniem. Umożliwiają to właśnie zbiorniki ciśnieniowe. Doświadczenie, jakie posiada firma DASTEK solutions, w doborze oraz obsłudze sprzętu dla tak wyspecjalizowanej branży, umożliwi wybór właściwego sprzętu do każdego zastosowania. 

Zastosowanie zbiorników ciśnieniowych w przemyśle spożywczym

Przemysł spożywczy to niezwykle wymagająca branża. Stosowane maszyn muszą spełniać rygorystyczne standardy. Należy pamiętać o higienie i jakości, które powinny być przestrzegane oraz nadzorowane na każdym etapie natrysku mediów. Zbiorniki ciśnieniowe, które posiadamy w ofercie, sprawdzą się dla przemysłu spożywczego. Będą one odpowiednie dla takich mediów jak:

 • olej,
 • woda,
 • produkty mleczne.

DASTEK solutions proponuje także różny stopień wykończenia zbiorników ciśnieniowych. Zapewni to większą higieniczność. Zapraszamy do kontaktu, by uzyskać szczegółową ofertę. 

Zbiorniki ciśnieniowych w branży lakierniczej

Branża lakiernicza wymaga natryskiwania różnego rodzaju mediów, m.in.:

 • farby,
 • kleje,
 • lakiery,
 • bejce,
 • emulsje. 

Doskonale do powyższych substancji sprawdzą się zbiorniki ciśnieniowe ze stali nierdzewnej. Oferta DASTEK solutions zawiera szeroką gamę produktów z tego zakresu. 

Zbiorniki te będą praktycznymi maszynami, które spełnią oczekiwania w różnych pracach, wymagających precyzyjnego natryskiwania substancji na powierzchnię. 

Wymieniliśmy tylko nieliczne z branż, w których wykorzystywane są zbiorniki ciśnieniowe. Produkcja to gałąź przemysłu, w której są one montowane najczęściej.

W przypadku, gdy zastanawiasz się, czy do Twojej branży odpowiednie zastosowanie będą miały zbiorniki ciśnieniowe – zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy indywidualny dobór zbiorników pod wymagania Klientów DASTEK solutions. Zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza, lub przez zakładkę Kontakt.

Przeczytaj także

Pompa membranowa – informacje ogólne

Pompa membranowa – informacje ogólne

Zasilanie pomp membranowych Na rynku możemy spotkać pompy membranowe zasilane elektrycznie lub pneumatycznie, choć te ostatnie są częściej spotykane ze względu na niski koszt zakupu, łatwą obsługę...

czytaj dalej
Jak działa pompa membranowa?

Jak działa pompa membranowa?

Pompy membranowe z naszej oferty stanowią najszerszą ofertę pomp membranowych w Polsce – pompy ze stali nierdzewnej, z aluminium, z polipropylenu, spożywcze z certyfikatem FDA oraz wiele innych w...

czytaj dalej

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!

Dastek Solutions
Daniel Stanek

NIP: 6141614078
Tel.: +48 663 921 123
E-mail: biuro@dastek.com.pl

Alior Bank
03 2490 0005 0000 4530 3743 8536

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!