Strona Główna 9 Artykuły 9 Zbiornik ciśnieniowy nie działa? Sprawdź, co jest przyczyną!

Zbiornik ciśnieniowy nie działa? Sprawdź, co jest przyczyną!

Autor: Dastek Solutions

18 lutego 2021

Napotkały Cię problemy ze zbiornikiem ciśnieniowym? Zastanawiasz się, dlaczego nie działa on prawidłowo? Zapraszamy do naszego artykułu, przedstawiamy potencjalne źródła problemu oraz ich rozwiązania. 

Być może Twoim problemem jest niedziałająca pompa membranowa – mamy na to radę! Zapraszamy do cyklu naszych artykułów z rozwiązaniem problemów dotyczących pomp membranowych:

Niedziałający wskaźnik ciśnienia

Problemem może być niedziałający na zbiorniku ciśnieniowym ciśnieniomierz – jego wskaźnik nie działa. W efekcie podając ciśnienie, nie uzyskujemy informacji o jego wysokości, co z pewnością będzie utrudniać pracę. Przyczyną będzie zepsuty wskaźnik na ciśnieniomierzu. By praca urządzenia została przywrócona, konieczne jest wymienienie całego ciśnieniomierza. Możesz zrobić to we własnym zakresie, lub skorzystać z serwisu DASTEK solutions.

Osiadający materiał w zbiorniku

Gdy problemem jest materiał, który za szybko osiada na dnie zbiornika, przyczyną będzie z pewnością za wolne mieszanie materiału. Ta sytuacja dotyczyć będzie zbiorników ciśnieniowych z mieszadłem. Aby usunąć tę przeszkodę w płynnej pracy, powinieneś ustawić większą prędkość mieszania. Jeśli to nie rozwiązało problemu, zapraszamy do kontaktu.

Materiał lub powietrze wyciekają

Przeszkodą w prawidłowym działaniu zbiornika ciśnieniowego może być wyciekający materiał lub powietrze przy uszczelce. Sprawdź, czy wszystkie pokrętła są prawidłowo dokręcone. Przyczyną może być także uszkodzona uszczelka zbiornika ciśnieniowego. Konieczna będzie wtedy jej wymiana. Problem powinien zostać rozwiązany.

Przedostające się powietrze z zaworu

Zawór w zbiorniku ciśnieniowym jest zamknięty, a mimo to uchodzi przez niego powietrze? Znamy źródło tej nieprawidłowości! Najprawdopodobniej o-ring został uszkodzony. Należy zatem wymienić pierścień o-ring. Umożliwi to szczelność zaworu.

Brak płynności w wychodzeniu materiału ze zbiornika ciśnieniowego

Istnieje możliwość, że materiał, który nie wychodzi w płynny sposób zbiornika ciśnieniowego. Oczywiście jest to problem, który należy jak najszybciej rozwiązać. Jego przyczyną może być zatkana rurka materiałowa lub filtr. Aby przywrócić płynność wychodzenia materiału, należy zbadać drożność tych elementów i, jeśli jest taka konieczność, przeczyścić je. 

Nie są to oczywiście wszystkie problemy, które mogą wystąpić w zbiornikach ciśnieniowych. Jeśli nie znalazłeś tego, który wystąpił w Twoim urządzeniu – zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza kontaktowego, lub przejścia do zakładki „kontakt”, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje do kontaktu z nami. Jesteśmy po to, by rozwiązywać takie problemy!

Przeczytaj także

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!

Dastek Solutions
Daniel Stanek

NIP: 6141614078
Tel.: +48 663 921 123
E-mail: biuro@dastek.com.pl

Alior Bank
03 2490 0005 0000 4530 3743 8536

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!