Strona Główna 9 Artykuły 9 Jaki pistolet natryskowy wybrać do danego medium?

Jaki pistolet natryskowy wybrać do danego medium?

Autor: Dastek Solutions

27 lutego 2021

Ręczne i automatyczne pistolety natryskowe mają bardzo szeroki zakres możliwych zastosowań. Są wykorzystywane do farb wodorozcieńczalnych, klejów czy wosków. Przedstawiamy, w jaki sposób można stosować pistolety natryskowe z oferty DASTEK solutions.

Automatyczne pistolety natryskowe

DASTEK solutions w swojej ofercie posiada pistolety natryskowe wielu europejskich producentów, m.in. Walther Pilot czy Larius. Automatyczne pistolety natryskowe mogą być dostosowane do wielu procesów, we wszystkich gałęziach przemysłu. Automatyczne pistolety, które proponujemy, są przeznaczone do w pełni kontrolowanej zdalnej obsługi, przez systemy zarządzania produkcją.

Automatyczny pistolet natryskowy Walther Pilot WA 900

Walther Pilot to jeden z czołowych producentów produktów w branży lakierniczej. Nie mogło zabraknąć zatem pistoletów natryskowych Walther Pilot w naszej ofercie. Pistolet WA 900, może posiadać różne rozmiary dysz – od 0,5 do 2,5 mm. Możliwy jest także dobór odpowiedniej płyty adaptera, co umożliwia szybką wymianę pistoletu. Jest to na tyle praktyczne, że przy konserwacji należy rozłączyć jedynie pistolet, a nie całą instalację. Seria PILOT WA 900 posiada sterowanie wewnętrzne lub zewnętrzne.

Automatyczny pistolet natryskowy Walther Pilot WA 700

Model WA 700 to najpopularniejszy pistolet oraz najbardziej uniwersalny z oferty Walther Pilot. Może pracować z bardzo szerokim zakresem medium, zachowując przy tym wysoką jakość natrysku. 

Osiem wersji pistoletu WA 700 to równoległa wysoka jakość pokrycia i oszczędność materiału. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu dysz HVLPplus. W ofercie DASTEK solutions pistolet Walther Pilot WA700 posiada dwie formy sterowania – wewnętrzną lub zewnętrzną.

Pistolet WA700, którego elementy mają kontakt z medium, wykonane są ze stali nierdzewnej.  

Automatyczny pistolet natryskowy Walther Pilot GA 1020 / GA 1030

Jeden z nowszych produktów Walther Pilot – automatyczny pistolet natryskowy PILOT GA 1020 oraz GA 1030. Wersja GA 1020 to wersja standardowa, natomiast GA 1030 to wersja HVLP. Modele te są odporne na zużycie. W efekcie koszty konserwacji, części wymiennych czy serwisu, są o połowę mniejsze.

Pistolety te charakteryzują się bardzo szybkim czasem sterowania (<20 ms). Dzięki temu pistolety serii GA znajdują zastosowania w procesach znakowania (kontrola jakości).

PILOT GA 1020 / GA 1030 świetnie sprawdzą się do natrysku medium na powłoki drewniane, metalowe oraz wykonane z tworzywa sztucznego.

Pistolet natryskowy Larius L100 / L101

DASTEK solutions proponuje automatyczny pistolet natryskowy Larius L100 / L101. Rozmiar dysz dostępny jest w zakresie 0,8 do 2,5 mm. Możliwy jest wybór dwóch różnych wersji pistoletu natryskowego: z aluminium lub ze stali nierdzewnej.

Pistolet Larius L100 / L101 znajdzie zastosowanie w przemyśle meblarskim, lakiernictwie, przemysłach spożywczych oraz farmaceutycznych.

Wyżej wymienione pistolety nie zamykają oferty pistoletów natryskowych od DASTEK solutions. Dbamy o zapewnienie indywidualnych rozwiązań, dlatego jeśli nie znalazłeś produktu, którego szukasz, to zapraszamy do kontaktu.

Ręczne pistolety natryskowe

Obecnie posiadamy w ofercie ręczne pistolety natryskowe Walther Pilot, Larius oraz Schütze. Są to jedni z najlepszych producentów urządzeń natryskowych. Zależy nam na to, by współpracować z takimi markami, ponieważ jakość to niezmiennie ważna cecha produktów, które chcemy oferować Klientom DASTEK solutions.

Ręczne pistolety natryskowe Walther Pilot

Jeśli procesy w Twojej firmie nie są jeszcze zautomatyzowane, wybierz ręczny pistolet natryskowy Walther Pilot. Poniżej przedstawiamy dostępne modele.

Walther Pilot III F/K

Ergonomiczna budowa i szeroki zakres rozmiarów dysz (od 0,5 do 3,5 mm) ułatwi szeroki zakres  prac natryskowych. Pistolet natryskowy III F/K doskonale nada się do rozpuszczalników – jego uszczelnienia charakteryzuje duża odporność na ich działanie. Możliwe jest używanie go z przyłączeniem materiałowym lub z kubkiem grawitacyjnym.

Obudowa tego modelu pokryta jest teflonem, dzięki czemu czyszczenie pistoletu jest zdecydowanie łatwiejsze.

Walther Pilot TREND

Ręczny pistolet Walther Pilot TREND posiada dysze w zakresie rozmiaru od 0,3 do 2,5 mm. Występuje w trzech różnych wersjach: z przyłączem materiału 1/4″, z kubkiem grawitacyjnym 600 ml oraz w konfiguracji z podwieszanym zbiornikiem ciśnieniowym.

Walther Pilot PREMIUM

Decydując się na pistolet Walther Pilot PREMIUM należy wybrać rozmiar dyszy z zakresu 0,3 do 3,5 mm. Warto wspomnieć o Aircap’ie w tym pistolecie – dzięki niemu możliwe jest wysokiej jakości rozpylenie oraz transfer medium.

Ręczny pistolet natryskowy Schütze W3FZ-DUO

Średnica dyszy ręcznego pistoletu natryskowego Schütze W3FZ-DUO ma zakres 0,2 do 1,5 mm. Doskonale sprawdzi się on do natrysku medium o niskiej lepkości. Posiada on dużą popularność na całym świecie w przemyśle termoplastycznym i odlewniczym.

Najpopularniejszym zastosowaniem tego modelu jest natrysk środków antyadhezyjnych.

Ręczny pistolet natryskowy Larius X-102, X-202

Aby dokonać natrysku medium o niskiej lub średniej lepkości, doskonałym wyborem będzie ręczny pistolet lakierniczy Larius X-102, X-202. Z pewnością uzyskasz dzięki niemu wysoką wydajność natrysku medium oraz bezproblemową konserwację.

DASTEK solutions to przede wszystkim indywidualne rozwiązania

Jeśli nie znalazłeś odpowiedniego dla siebie pistoletu natryskowego, skontaktuj się z nami. Jesteśmy firmą, która wysłuchuje potrzeb Klientów, stara się znaleźć rozwiązania dla nietypowych wymagań. Wypełnij poniższy formularz, lub przejdź do zakładki kontakt.

Przeczytaj także

Pompa membranowa – informacje ogólne

Pompa membranowa – informacje ogólne

Zasilanie pomp membranowych Na rynku możemy spotkać pompy membranowe zasilane elektrycznie lub pneumatycznie, choć te ostatnie są częściej spotykane ze względu na niski koszt zakupu, łatwą obsługę...

czytaj dalej
Jak działa pompa membranowa?

Jak działa pompa membranowa?

Pompy membranowe z naszej oferty stanowią najszerszą ofertę pomp membranowych w Polsce – pompy ze stali nierdzewnej, z aluminium, z polipropylenu, spożywcze z certyfikatem FDA oraz wiele innych w...

czytaj dalej

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!

Dastek Solutions
Daniel Stanek

NIP: 6141614078
Tel.: +48 663 921 123
E-mail: biuro@dastek.com.pl

Alior Bank
03 2490 0005 0000 4530 3743 8536

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!