Strona Główna 9 Artykuły 9 Pompa membranowa: czy wiesz, które zawory są właściwe dla Twojego zastosowania?

Pompa membranowa: czy wiesz, które zawory są właściwe dla Twojego zastosowania?

Autor: Dastek Solutions

11 stycznia 2022

Jeśli pracujesz w przemyśle o trudnych zastosowaniach (takich jak górnictwo, przemysł naftowy i gazowy, chemiczny, mięsny i drobiarski czy ściekowy), bezpieczeństwo i niezawodność są dla Ciebie prawdopodobnie najważniejszymi kwestiami.

Bezpieczne pompy AODD

Jednym z najlepszych sposobów na zachowanie bezpieczeństwa i zapewnienie niezawodności jest zapewnienie firmie najlepszego sprzętu do pracy. Jest to szczególnie ważne w przypadku pneumatycznych pomp dwumembranowych AODD (air operated double diaphragm)

Bezpieczne i niezawodne działanie pomp AODD sprawiło, że stały się one najlepszym wyborem dla najbardziej wymagających zastosowań. Dzieje się tak dlatego, że te pompy z podwójną membraną oferują zalety, które często są nieporównywalne z innymi technologiami pompowania. 

Nie wymagają energii elektrycznej: Pompy AODD są zasilane sprężonym powietrzem lub azotem, co pozwala na wszechstronność zastosowań.

Są przenośne: Pompy mogą być montowane na wózkach i łatwo przemieszczane.

Pracują z ciałami stałymi: Pompy wyposażone w klapowe zawory zwrotne mogą z łatwością przepuszczać ciała stałe.

Mogą być w pełni uziemione: Jeśli pompa posiada oznaczenie ATEX, można ją całkowicie uziemić za pomocą dostarczonego paska.

Pracują na sucho: Pompy AODD są zdolne do pracy na sucho bez uszkodzenia krytycznych elementów.

Można je bezpiecznie wyłączyć: Pompy AODD nie wytwarzają ciepła ani nie wymagają zaworu recyrkulacyjnego w obliczu zamkniętego tłoczenia.

Zapoznaj się z artykułem: Dobór pompy AODD do właściwego zastosowania.

Wybierając pompę AODD do swojego ciężkiego zastosowania, można zadać sobie pytanie: „Czy pompa AODD z zaworem klapowym o dużej wytrzymałości sprawdziłaby się w moim zastosowaniu, czy też potrzebuję pompy z zaworem kulkowym o dużej wytrzymałości?”. Jest to pytanie, na które DASTEK solutions odpowiada.

Pompa Membranowa Rodzaje Pomp
Pompa membranowa

Wysokowydajne pompy AODD

W porównaniu z pompami z zaworem kulkowymi AODD i innymi technologiami pomp wirowych, wysokowydajne pompy z zaworem klapowym są zoptymalizowane w celu zwiększonej wydajności i sprawności. Posiadają one:

  • Najwyższą wydajność przepływu (dostępne są pompy 1″, 2″ i 3″)
  • Najniższe zużycie powietrza w swojej klasie
  • Brak spadku wydajności w miarę zużywania się pompy
  • Minimalne zmiany prędkości przepływu dla doskonałej obsługi gęstych, lepkich cieczy

Pompy doskonałe do przenoszenia ciał stałych

  • Duży obszar przepływu umożliwiający przepływ cząstek stałych o wielkości nawet kilka cali
  • Konstrukcja z dolnym wylotem zapobiega osadzaniu się ciał stałych w urządzeniu
  • Eliminacja typowych problemów związanych z pompami z zaworem kulowym, gdzie duże cząstki stałe utknęły w kolektorze ssawnym lub małe cząstki stałe osadzają się w komorze zewnętrznej, wpływając na wydajność

Szybki dostęp do elementów, które podlegają serwisowaniu

Pompy membranowe AODD są proste w utrzymaniu, a dostęp do elementów, które wymagają ewentualnego serwisowania, jest niemal natychmiastowy.

Zdejmowane pokrywy: Po prostu odkręcając sześć śrub mocujących pokrywę wyczystki na miejscu, można uzyskać dostęp i usunąć proste zatory bez demontażu całej pompy.

Dostęp do modułowego zaworu zwrotnego: Po zdjęciu pokrywy można sprawdzić i/lub wymienić zawory klapowe; cztery śruby utrzymują modułowe zawory klapowe na miejscu w celu szybkiej konserwacji i naprawy.

Jak działa pompa membranowa?
Pompa membranowa

Pompy AODD z zaworem kulkowym do dużych obciążeń

Do cieczy zawierających osady, zawiesiny i pływające ciała stałe, zaufaj wydajności i niezawodności pomp membranowych z zaworem kulkowym do dużych obciążeń i ich wyjątkowym cechom. Te pompy z podwójną membraną są idealne do cieczy o niskiej lub wysokiej lepkości i zawierających małe cząstki stałe. Zapewniają one doskonałą wysokość ssania i wyjątkowe opcje zmiennych przyłączy. Typowe zastosowania, w których można znaleźć pompy AODD z zaworem kulowym do dużych obciążeń, to farby i powłoki, przemysł lotniczy i kosmiczny, produkty budowlane i konstrukcyjne, przemysł chemiczny, sanitarny, transport i wiele innych. 

Pompy z zaworem kulkowym do dużych obciążeń mają grubościenne komory oraz kolektory i są w wykonaniu z odlewanego ciśnieniowo aluminium, żeliwa lub stali nierdzewnej. W połączeniu z chemicznie kompatybilnymi elastomerami, pozwala to na stworzenie solidnej pompy przeznaczonej do najbardziej agresywnych zastosowań. 

Poznaj ofertę DASTEK solutions: pompy membranowe ze stali nierdzewnej.

Oferowane przez nas rozwiązania, zapobiegają przeciekom, umożliwiają konfigurowanie pomp na wiele sposobów, sprawiają, że konserwacja jest szybka i łatwa, a także są trwałe i zdolne do pracy przy wysokim ciśnieniu.

Jeśli masz pytania dotyczące wytrzymałych pomp dwumembranowych, skontaktuj się z nami jeszcze dziś.

Przeczytaj także

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!

Dastek Solutions
Daniel Stanek

NIP: 6141614078
Tel.: +48 663 921 123
E-mail: biuro@dastek.com.pl

Alior Bank
03 2490 0005 0000 4530 3743 8536

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!