Strona Główna 9 Artykuły 9 Pompa membranowa: czy wiesz, które zawory są właściwe dla Twojego zastosowania?

Pompa membranowa: czy wiesz, które zawory są właściwe dla Twojego zastosowania?

Autor: Dastek Solutions

11 stycznia 2022

Jeśli pracujesz w przemyśle o trudnych zastosowaniach (takich jak górnictwo, przemysł naftowy i gazowy, chemiczny, mięsny i drobiarski czy ściekowy), bezpieczeństwo i niezawodność są dla Ciebie prawdopodobnie najważniejszymi kwestiami.

Bezpieczne pompy AODD

Jednym z najlepszych sposobów na zachowanie bezpieczeństwa i zapewnienie niezawodności jest zapewnienie firmie najlepszego sprzętu do pracy. Jest to szczególnie ważne w przypadku pneumatycznych pomp dwumembranowych AODD (air operated double diaphragm)

Bezpieczne i niezawodne działanie pomp AODD sprawiło, że stały się one najlepszym wyborem dla najbardziej wymagających zastosowań. Dzieje się tak dlatego, że te pompy z podwójną membraną oferują zalety, które często są nieporównywalne z innymi technologiami pompowania. 

Nie wymagają energii elektrycznej: Pompy AODD są zasilane sprężonym powietrzem lub azotem, co pozwala na wszechstronność zastosowań.

Są przenośne: Pompy mogą być montowane na wózkach i łatwo przemieszczane.

Pracują z ciałami stałymi: Pompy wyposażone w klapowe zawory zwrotne mogą z łatwością przepuszczać ciała stałe.

Mogą być w pełni uziemione: Jeśli pompa posiada oznaczenie ATEX, można ją całkowicie uziemić za pomocą dostarczonego paska.

Pracują na sucho: Pompy AODD są zdolne do pracy na sucho bez uszkodzenia krytycznych elementów.

Można je bezpiecznie wyłączyć: Pompy AODD nie wytwarzają ciepła ani nie wymagają zaworu recyrkulacyjnego w obliczu zamkniętego tłoczenia.

Zapoznaj się z artykułem: Dobór pompy AODD do właściwego zastosowania.

Wybierając pompę AODD do swojego ciężkiego zastosowania, można zadać sobie pytanie: „Czy pompa AODD z zaworem klapowym o dużej wytrzymałości sprawdziłaby się w moim zastosowaniu, czy też potrzebuję pompy z zaworem kulkowym o dużej wytrzymałości?”. Jest to pytanie, na które DASTEK solutions odpowiada.

Pompa Membranowa Rodzaje Pomp
Pompa membranowa

Wysokowydajne pompy AODD

W porównaniu z pompami z zaworem kulkowymi AODD i innymi technologiami pomp wirowych, wysokowydajne pompy z zaworem klapowym są zoptymalizowane w celu zwiększonej wydajności i sprawności. Posiadają one:

  • Najwyższą wydajność przepływu (dostępne są pompy 1″, 2″ i 3″)
  • Najniższe zużycie powietrza w swojej klasie
  • Brak spadku wydajności w miarę zużywania się pompy
  • Minimalne zmiany prędkości przepływu dla doskonałej obsługi gęstych, lepkich cieczy

Pompy doskonałe do przenoszenia ciał stałych

  • Duży obszar przepływu umożliwiający przepływ cząstek stałych o wielkości nawet kilka cali
  • Konstrukcja z dolnym wylotem zapobiega osadzaniu się ciał stałych w urządzeniu
  • Eliminacja typowych problemów związanych z pompami z zaworem kulowym, gdzie duże cząstki stałe utknęły w kolektorze ssawnym lub małe cząstki stałe osadzają się w komorze zewnętrznej, wpływając na wydajność

Szybki dostęp do elementów, które podlegają serwisowaniu

Pompy membranowe AODD są proste w utrzymaniu, a dostęp do elementów, które wymagają ewentualnego serwisowania, jest niemal natychmiastowy.

Zdejmowane pokrywy: Po prostu odkręcając sześć śrub mocujących pokrywę wyczystki na miejscu, można uzyskać dostęp i usunąć proste zatory bez demontażu całej pompy.

Dostęp do modułowego zaworu zwrotnego: Po zdjęciu pokrywy można sprawdzić i/lub wymienić zawory klapowe; cztery śruby utrzymują modułowe zawory klapowe na miejscu w celu szybkiej konserwacji i naprawy.

Jak działa pompa membranowa?
Pompa membranowa

Pompy AODD z zaworem kulkowym do dużych obciążeń

Do cieczy zawierających osady, zawiesiny i pływające ciała stałe, zaufaj wydajności i niezawodności pomp membranowych z zaworem kulkowym do dużych obciążeń i ich wyjątkowym cechom. Te pompy z podwójną membraną są idealne do cieczy o niskiej lub wysokiej lepkości i zawierających małe cząstki stałe. Zapewniają one doskonałą wysokość ssania i wyjątkowe opcje zmiennych przyłączy. Typowe zastosowania, w których można znaleźć pompy AODD z zaworem kulowym do dużych obciążeń, to farby i powłoki, przemysł lotniczy i kosmiczny, produkty budowlane i konstrukcyjne, przemysł chemiczny, sanitarny, transport i wiele innych. 

Pompy z zaworem kulkowym do dużych obciążeń mają grubościenne komory oraz kolektory i są w wykonaniu z odlewanego ciśnieniowo aluminium, żeliwa lub stali nierdzewnej. W połączeniu z chemicznie kompatybilnymi elastomerami, pozwala to na stworzenie solidnej pompy przeznaczonej do najbardziej agresywnych zastosowań. 

Poznaj ofertę DASTEK solutions: pompy membranowe ze stali nierdzewnej.

Oferowane przez nas rozwiązania, zapobiegają przeciekom, umożliwiają konfigurowanie pomp na wiele sposobów, sprawiają, że konserwacja jest szybka i łatwa, a także są trwałe i zdolne do pracy przy wysokim ciśnieniu.

Jeśli masz pytania dotyczące wytrzymałych pomp dwumembranowych, skontaktuj się z nami jeszcze dziś.

Przeczytaj także

Pompa membranowa – informacje ogólne

Pompa membranowa – informacje ogólne

Zasilanie pomp membranowych Na rynku możemy spotkać pompy membranowe zasilane elektrycznie lub pneumatycznie, choć te ostatnie są częściej spotykane ze względu na niski koszt zakupu, łatwą obsługę...

czytaj dalej
Jak działa pompa membranowa?

Jak działa pompa membranowa?

Pompy membranowe z naszej oferty stanowią najszerszą ofertę pomp membranowych w Polsce – pompy ze stali nierdzewnej, z aluminium, z polipropylenu, spożywcze z certyfikatem FDA oraz wiele innych w...

czytaj dalej

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!

Dastek Solutions
Daniel Stanek

NIP: 6141614078
Tel.: +48 663 921 123
E-mail: biuro@dastek.com.pl

Alior Bank
03 2490 0005 0000 4530 3743 8536

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!