Strona Główna 9 Artykuły 9 Zastosowanie pistoletów natryskowych

Zastosowanie pistoletów natryskowych

Autor: Dastek Solutions

4 lutego 2021

Pistolety do malowania natryskowego są narzędziami, które najczęściej wykorzystują sprężone powietrze z dyszy. Dzięki temu natrysk cieczy wykonywany jest w kontrolowany sposób. Zapraszamy do artykułu, który przybliży zastosowanie pistoletów natryskowych. 

Działanie pistoletu lakierniczego

Pistolety lakiernicze są liderem wśród narzędzi wybieranych do przemysłowych zadań wykończeniowych. Umożliwiają one natryskiwanie farby, lakieru czy innych mediów na daną powierzchnię. W zależności od rodzaju pistoletu, z udziałem sprężonego powietrza lub bez, ciecz pod wpływem wysokiego ciśnienia rozpada się na kropelki o szerokim zakresie rozmiarów. 

Gdzie używane są pistolety lakiernicze?

Zastosowanie pistoletów lakierniczych jest naprawdę szerokie. Interesuje Cię malowanie natryskowo? W zależności od tego, jakie medium chcesz natryskiwać i na jaką powierzchnię, wybór pistoletu może być naprawdę trudny. Zapraszamy do kontaktu, by indywidualnie dobrać ofertę pistoletów natryskowych.

Pistolety natryskowe do użytku prywatnego

Malowanie ścian klasyczną metodą, za pomocą wałka, ma swoje zalety. Niestety tak wykonana praca jest dużo mniej efektywna niż malowanie natryskowe ścian. W sklepach budowlanych możesz spotkać się także z takimi produktami jak:

 • pistolet do tynku natryskowego,
 • pistolet do gładzi natryskowej,
 • pistolet do pianki natryskowej. 

Pistolety lakiernicze stosowane w branżach przemysłowych

Istnieje wiele branż przemysłowych, które opierają się na lakiernictwie natryskowym. Dzięki niemu malowane są dowolne rodzaje podłoża lub powierzchni. Wykorzystując pistolety lakiernicze, możliwe jest pokrycie takich materiałów jak:

 • drewno,
 • metal,
 • kamień, 
 • porcelana, 
 • tekstylia,
 • plastik,
 • szkło.

To tylko kilka przykładów, ponieważ obecnie stosowana technologia pozwala na pokrycie nawet najtrudniejszych powierzchni. Pistolety natryskowe są podstawowym narzędziem, które stosuje się w przemyśle wytwórczym oraz w szerokim zakresie usług związanych z malowaniem. Takie rozwiązanie pozwala na dokładne pokrycie dowolnego produktu w wydajny i ekonomiczny sposób. 

Rodzaje pistoletów natryskowych

W ofercie DASTEK solutions znajdziesz – pod względem sterowania – dwa rodzaje pistoletów natryskowych:

Automatyczne pistolety natryskowe

Automatyczne pistolety natryskowe umożliwiają dokładną jakość wykonania obróbki wykończeniowej. Dzięki nim możliwe będzie obniżenie kosztów procesów, zwiększając równolegle ich efektywność. Konstrukcja tych pistoletów umożliwia pracę nawet z najbardziej wymagającymi cieczami, a w efekcie daje doskonale wykonaną powierzchnię lakierniczą. Sterowanie automatycznym pistoletem odbywa się przy pomocy zaworu 3/2. Po podaniu sygnału, pistolet “otwiera się”, dzięki czemu uzyskujemy natrysk. Pistolety te, przeznaczone są do pracy w zautomatyzowanych procesach. 

Pistolety natryskowe automatyczne w ofercie DASTEK solutions:

 • pistolety automatyczne Walther Pilot,
 • pistolety automatyczne Larius.

Ręczne pistolety natryskowe

Charakteryzujące się niewielką wagą ręczne pistolety natryskowe znajdują zastosowanie w takich branżach jak:

 • przemysł meblarski,
 • produkcja zabawek,
 • przemysł lakierniczy. 

Pistolety te charakteryzują się wysoką precyzją oraz płynnym działaniem. Przyczynia się do tego ich niska waga. Występują w różnych konfiguracjach – dostępne są różne pojemności zbiorników oraz rozmiary dysz. Pistolety te, obsługiwane są przez operatorów i umożliwiają dotarcie natryskiem do trudno dostępnych miejsc.

Pistolety natryskowe ręczne w ofercie DASTEK solutions:

Przeczytaj także

Pompa membranowa – informacje ogólne

Pompa membranowa – informacje ogólne

Zasilanie pomp membranowych Na rynku możemy spotkać pompy membranowe zasilane elektrycznie lub pneumatycznie, choć te ostatnie są częściej spotykane ze względu na niski koszt zakupu, łatwą obsługę...

czytaj dalej
Jak działa pompa membranowa?

Jak działa pompa membranowa?

Pompy membranowe z naszej oferty stanowią najszerszą ofertę pomp membranowych w Polsce – pompy ze stali nierdzewnej, z aluminium, z polipropylenu, spożywcze z certyfikatem FDA oraz wiele innych w...

czytaj dalej

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!

Dastek Solutions
Daniel Stanek

NIP: 6141614078
Tel.: +48 663 921 123
E-mail: biuro@dastek.com.pl

Alior Bank
03 2490 0005 0000 4530 3743 8536

Masz Pytania?

Wypełnij formularz!